Cleaner / Izopropyl 99% pure 500 ml odtłuszczacz techniczny LALILL Rozwiń

Cleaner / Izopropyl 99% pure 500 ml odtłuszczacz techniczny LALILL

5000-2508-99

Nowy

23,00 zł

brutto

Więcej informacji

Cleaner/Izopropyl 99% pure 500 ml    

Izopropanol, zwany również alkoholem izopropylowym lub IPA (od ang. isopropyl alcohol), znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach.

Usuwanie lakieru: Składnik produktów do usuwania lakieru do paznokci, rozpuszcza lakier, umożliwiając łatwe jego usunięcie.

Elektronika: Powszechnie stosowany do czyszczenia elektronicznych urządzeń i komponentów, takich jak płyty drukowane, styki, złącza i elementy optyczne, alkohol izopropylowy działa jako rozpuszczalnik dla tłuszczów, olejów, smarów i innych zanieczyszczeń. Odparowuje szybko, pozostawiając czystą powierzchnię.

Soczewki i wyświetlacze: Ze względu na właściwości czyszczące i odparowujące, izopropanol stanowi skuteczny środek do czyszczenia soczewek kontaktowych, okularów, aparatów fotograficznych, wyświetlaczy LCD i innych powierzchni szklanych lub plastikowych. 

Dezynfekcja: Działa jako efektywny środek dezynfekujący, stosowany do dezynfekcji skóry przed iniekcją, rąk, narzędzi medycznych, sprzętu laboratoryjnego, wanny i termometrów medycznych, niszcząc wiele rodzajów bakterii, wirusów i grzybów.

Środek czyszczący domowy: Uniwersalny środek czyszczący do różnych powierzchni w domu, takich jak blat kuchenny, łazienka, płytki podłogowe czy szyby, usuwający brud, plamy i osad.

Lód chłodniczy: Stosowany do przygotowania lodu chłodniczego w chłodziarkach i zamrażarkach, ze względu na niski punkt zamarzania. 

Należy jednak pamiętać, że izopropanol jest łatwopalny i jego użycie wymaga zachowania ostrożności oraz przestrzegania zaleceń producenta.

Alkohol izopropylowy, powszechnie określany jako "IPA" (Isopropylic Alcohol), to izopropanol (propan-2-ol) o doskonałych właściwościach odparowywania i oczyszczania różnych powierzchni. Znajduje zastosowanie w różnych miejscach pracy, od warsztatów samochodowych po serwisy elektroniczne. W detailingu samochodowym jest wykorzystywany do odtłuszczania powierzchni lakieru przed aplikacją wosku lub powłok ochronnych. Oczyszczając powierzchnię, umożliwia lepszą i trwalszą ochronę lakieru. IPA świetnie sprawdza się także w czyszczeniu szkła, szyb samochodowych, ekranów radia, komputera pokładowego i innych urządzeń. W kosmetyce działa jako rozpuszczalnik niektórych kremów, żelów pod prysznic, farb do włosów i past do zębów. Jest również skutecznym środkiem dezynfekującym, eliminującym mikroby, wirusy i bakterie na różnych powierzchniach. Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na zawartość alkoholu, preferując te bliskie 100% dla najlepszego odparowywania i czyszczenia. Izopropanol to uniwersalny środek który, stosowany odpowiednio, jest bezpieczny zarówno dla czyszczonego obiektu, jak i dla użytkownika.    

Reviews

Twoja opinia!

Zestaw 2 Cleaner odtłuszcacz 1000 ml + waciki bezpyłowe 1000 szt. + dozownik do paznokci hybryd żeli UV LED LALILL