DuAL 72 RTU 5L: płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni Rozwiń

DuAL 72 RTU 5L: płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni

5105-0623

Nowy

36,90 zł

brutto

Więcej informacji

Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni

DuAL 72 RTU to płyn do dezynfekcji nowej generacji, przeznaczony zarówno do odkażania skóry dłoni, jak i szybkiej dezynfekcji powierzchni, sprzętu medycznego oraz przedmiotów mających kontakt z żywnością. Produkt posiada szerokie spektrum działania mikrobójczego. Na wirusy działa destrukcyjne już po 15 sekundach, zaś pełną ochronę można uzyskać po jednej minucie. 

Środek dezynfekcyjny DuAL 72 RTU, łączy korzyści dedykowanych płynów do dezynfekcji rąk oraz tych przeznaczonych wyłącznie do dezynfekcji powierzchni. Preparat ten jest skuteczną odpowiedzią na aktualne oczekiwania konsumentów oraz jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Aktualnie to najlepsza oferta na rynku środków dezynfekcyjnych w obszarze preparatów do rąk i powierzchni w kontekście cena/jakość. 

Zalety

 • środek do dezynfekcji rąk i powierzchni, gotowy do natychmiastowego użycia, 
 • oszczędność czasu z jednoczesną gwarancją skuteczności,
 • możliwość stosowania poprzez przecieranie lub spryskiwanie,
 • nie pozostawia plam, zacieków i smug,
 • nie odbarwia dezynfekowanych powierzchni,
 • ogranicza do minimum możliwość wystąpienia reakcji alergicznej
 • skuteczna pielęgnacja, także przy częstym stosowaniu,
 • szerokie działanie wirusobójcze i bakteriobójcze w krótkim czasie,
 • bez zawartość chlorheksydyny, barwników, konserwantów,
 • bez zawartości aldehydów, QAV, fenoli, chloru, kwasów,
 • zamknięty w 5L opakowaniu zapobiegającym ulatnianiu preparatu.

Zastosowanie

Płyn dezynfekcyjny DuAL 72 RTU, można stosować do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk oraz do dezynfekcji nieuszkodzonej i niezmienionej chorobowo skóry. Dodatki substancji łagodzących i pielęgnujących sprawiają, że środek DuAL 72 RTU to bezpieczny płyn do odkażania rąk i stosowania na co dzień. To doskonały produkt do dezynfekcji powierzchni w domu oraz skuteczny także wobec koronawirusów.

Preparat przeznaczony jest również do dezynfekcji powierzchni, urządzeń, sprzętów i wyposażenia mających, jak i niemających kontaktu z żywnością, w obszarze: medycznym, kosmetycznym, spożywczym, instytucjonalnym oraz w gospodarstwach domowych. 

DuAL 72 RTU posiada działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, prątkobójcze wobec prątków gruźlicy oraz pełne działanie wirusobójcze.

Przeznaczenie

DuAL 72 RTU płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni przeznaczony jest do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk oraz do odkażania nieuszkodzonej i nie zmienionej chorobowo skóry. 

Środek do dezynfekcji DuAL 72 RTU jest gotowy do natychmiastowego użycia. Preparat nadaje się zwłaszcza do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni i miejsc trudno dostępnych w obszarze medycznym – obiektach służby zdrowia, szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, przychodniach zdrowia, domach opieki, sanatoriach, w obiektach użyteczności publicznej, w gabinetach usługowych - salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach masażu, hotelach, obiektach gastronomicznych i w przemyśle spożywczym. 

Płyn do dezynfekcji DuAL 72 RTU stosowany jest także do odkażania powierzchni maszyn, urządzeń a także ochron osobistych wielokrotnego użytku: fartuchów, kombinezonów, masek ochronnych, aparatów tlenowych, obudów pochłaniaczy etc. Środek ten jest przeznaczony również do dezynfekcji powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością takich jak blaty, stoły, szafki, klamki, uchwyty, parapety, szyby, fotele itp.; w obiektach gastronomicznych i w przemyśle spożywczym a także do dezynfekcji sprzętu sportowego oraz akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych. 

Sposób zastosowania

 • Higieniczna dezynfekcja rąk: Na czyste i osuszone ręce nanieść 3 ml preparatu i wcierać w skórę przez 30 sekund, zwracając uwagę na miejsca pomiędzy palcami, paznokcie i powierzchnie palców.
 • Chirurgiczna dezynfekcja rąk: Przed dezynfekcją ręce należy umyć zgodnie z zasadami mycia rąk. Na czyste i osuszone ręce nanieść 3 ml preparatu i wcierać w skórę dłoni oraz przedramion przez 30 sekund, zwracając uwagę na miejsca pomiędzy palcami, paznokcie i powierzchnie palców  – zgodnie z procedurą chirurgicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania. Procedurę powtarzać sześciokrotnie. Łączny czas wcierania powinien wynosić 3 minuty.
 • Dezynfekcja skóry: Nanieść preparat na czystą, nieuszkodzoną skórę poprzez spryskanie lub przy użyciu gazika. Przetrzeć skórę gazikiem i pozostawić do wyschnięcia. Preparat działa w czasie 30 sekund.
 • Dezynfekcja powierzchni: Roztwór gotowy do użycia, do spryskiwania lub przecierania. Dezynfekowaną powierzchnię całkowicie pokryć preparatem przy użyciu spryskiwacza z odległości ok. 30 cm i pozostawić do wyschnięcia lub polać powierzchnię dbając o całkowite pokrycie dezynfekowanego obszaru i następnie przetrzeć jednorazowym ręcznikiem. Sprzęty i powierzchnie po wykonanej dezynfekcji, nie wymagają spłukiwania wodą. Dezynfekcję prowadzić w temperaturze pokojowej (ok. 20 stopni C) w odpowiednim czasie kontaktu:
  • działanie bakteriobójcze, grzybobójcze – 1 minuta,
  • pełne działanie wirusobójcze - 15 sekund,
  • działanie na prątki gruźlicy - 30 sekund,
  • działanie prątkobójcze - 1 minuta.

Skład

Substancja czynna 72% etanol

Opakowanie

1 x DuAL 72 RTU płyn do dezynfekcji 5L - kanister z wygodną rączką.

Termin ważności

36 miesięcy od daty produkcji widniejącej na opakowaniu.

Uwagi

Preparat należy przechowywać w suchym miejscu w temp. 5°C do 25°C. Otwarte pojemniki do dalszego przechowywania szczelnie zamykać. Produkt wyłącznie do zastosowania zewnętrznego. Nie spożywać! Stosować tylko na nie uszkodzoną skórę. Nie używać do odkażania błon śluzowych oraz w bezpośredniej bliskości oczu.

Karta charakterystyki produktu

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu postępowania z preparatem są dostępne w karcie charakterystyki produktu. Karta charakterystyki płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni DuAL 72 RTU 5L

Reviews

Twoja opinia!

Cleaner 5000ml

Cleaner 5000ml Kanister